Dotaz zákazníka

Potřebuji kroužky na určitý typ vozu. Jak mám postupovat?

Odpověď pana Kroužka

 1. Vyberte libovolné kolo a proveďte jeho demontáž. Postupujte stejně jako při výměně prasklé pneumatiky. Po sejmutí kola změřte posuvným měřítkem (šuplerou) jeho náboj. Toto číslo je vnitřní průměr vymezovacích kroužků.
 2. Vnitřní průměr můžete hledat také přes databázi středových děr. Rozhodující je značka (výrobce) vozu, model, rok výroby, rozteč šroubů a výkon v kW. Všechny tyto údaje kromě rozteče šroubů najdete ve velkém technickém průkazu.
 3. Změřte průměr středové díry ALU kol, která chcete na auto nasadit. Toto číslo je vnější průměr vymezovacích kroužků. Středové díry měřte až pod zkosením a ze strany, kterou kolo nasadíte na náboj brzdového kotouče. Pro přesné změření doporučuji kolo z vozu demontovat
 4. K oběma průměrům připočtěte 0,1 mm – díky tomu bude montáž kroužků jednodušší. Na úvodní stránce zadejte zjištěné průměry a kroužky si objednejte. Pokud se vám nepodaří najít přesně odpovídající rozměry, kontaktujte mě.

5 kroků, které vám pomůžou vybrat ideální kroužky pro váš vůz

 1. Na úvodní stránce zadejte vnitřní a vnější průměr kroužků.

  Vnitřní průměr = průměr náboje brzdového kotouče
  Vnější průměr = průměr středové díry kol
 2. Pokud budete některý z těchto průměrů vlastnoručně měřit, snažte se být maximálně přesní. Jde o milimetry. Více o správném měření průměrů >>
 3. Nakonec klikněte na tlačítko Hledat kroužky a zobrazí se vám všechny vymezovací kroužky, které se hodí pro vaše auto.
 4. Další možností, jak si vybrat z mé bohaté nabídky, je použít databázi středových děr.
 5. Pokud se vám nepodařilo najít kroužky, které potřebujete, neváhejte mě kontaktovat. I když nemám některé průměry skladem, můžu je pro vás během krátké doby sehnat.

Tip: Kroužky lze bez problémů upevnit jak na kotoučové, tak i bubnové brzdy.

Zodpovězeno dne: